O autorze
Design thinking, czyli myślenie projektowe, to coś, co codziennie wyznacza nam kierunek tworzenia nowych rzeczy. Pragniemy zachęcić i inspirować Ciebie do tworzenia. Codziennie. Pamiętaj, że „Nic nie jest pomyłką. Nie ma zwycięstw i porażek. Jest tylko tworzenie!”

Blog jest pracą zespołową grupy ekspertów oraz doświadczonych metodyków myślenia projektowego pod redakcją Radka Ratajczaka, współtwórcy SHOPY.

Facebook
Youtube
shopa.eu

Mail: info@shopa.eu

#1 Prototypujemy? Prototypujemy!

Prototyp płatkomatu powstały podczas jednego ze szkoleń.
Prototyp płatkomatu powstały podczas jednego ze szkoleń. SHOPA
Jako SHOPA startujemy z nowym projektem. Zaczynamy prowadzić bloga na temat design thinking, czyli inaczej myślenia projektowego. Jedna uwaga! To nie będzie kolejny blog na temat myślenia projektowego. Szkoda nam czasu na tworzenie tego, co już jest.

Chcemy Wam zaproponować zupełnie inną formę. Chcemy się z Wami dzielić wiadomościami ze świata myślenia projektowego, czyli tym, co nas pochłania każdego dnia. Chcemy Was zachęcić do tej metodyki, pokazywać co robimy jako SHOPA, ale też pokazywać co dzieje się w innych fantastycznych projektach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Będziemy obalać stereotypy o tym czym jest design thinking i pokazywać w jakim kierunku zmierza świat myślenia projektowego. Postaramy się Was inspirować i zachęcać do działania, bo właśnie to jest esencją myślenia projektowego.

Ten blog jest prototypem wpisującym się w proces myślenia projektowego. W całości! Jak mówi genialny napis w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie, w którym design thinking jest swego rodzaju religią, czyli d.school na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii.

„Nic nie jest pomyłką. Nie ma zwycięstw i porażek. Jest tylko tworzenie!”

Zespoły interdyscyplinarne?
Pomysł na ten blog to nawiązywanie kontaktu z Wami oraz pokazywanie Waszych ciekawych prac i konceptów. Tworząc tego bloga chcemy się również odnieść do innej zasady myślenia projektowego, czyli pracy zespołowej. Blog ten będzie zbiorem pracy grupowej. Nie ma nic bardziej wartościowego jak praca zespołowa, choć czasami bardzo trudna, to jednak najbardziej efektywna! Będziemy zamieszczać wpisy co najmniej raz na miesiąc. Wiemy, moglibyśmy robić to częściej, jednak, klienci cały czas czekają na nasze projekty. W chwili obecnej mamy w swoim zespole kilku autorów, ale już dziś zapraszamy Was do współpracy. Podsyłajcie zatem informację o Waszych pracach, projektach, wydarzeniach. Zawsze możemy publikować częściej. Jeśli chcecie napisać artykuł to zapraszamy. Zbudujcie z nami ten prototyp. Będziemy testować jak działa. Poprawki będą na pewno potrzebne. Już o tym wiemy. Tak jest zawsze!

Ale co to jest design thinking?
Myślenie projektowe to… no właśnie… tego nie chcemy pisać! Nie będziemy pisać, z czego składa się proces, gdzie powstało myślenie projektowe i w jakich okolicznościach. Możecie się spodziewać natomiast przykładów zastosowania, efektów pracy z wykorzystaniem metodyki, zarówno w projektach i działaniach SHOPY, jak i innych instytucji.

Jeśli naprawdę interesuje Ciebie, czym jest design thinking tu znajdziesz na to odpowiedź. Tutaj znajdziesz sporo informacji na ten temat. Polecamy Google! ;)

Jeśli nie znalazłeś niczego ciekawego polecamy portal designthinking.pl.

Polecamy też wersję bardziej dynamiczną.

Autor wpisu:
Radosław Ratajczak
Redaktor naczelny DesignThinking.innpoland.pl
Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacyjności - Centrum Transferu Technologii UTP
SHOPA Team


Pomysłodawca i współtwórca koncepcji SHOPY. Ekspert Design Thinking i wielki fan metodologii jako metody tworzenia innowacji. Absolwent Programu Top 500 Innovators – stażu na Uniwersytecie Stanforda. Szkoleniowiec design thinking, blue ocean strategy, negocjacji i zarządzania. Twórca i przez 12 lat dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Z pasją zajmuje się przedsiębiorczością akademicką, transferem wiedzy i technologii z nauki do biznesu. Był Brokerem Innowacji na Wydziale Inżynierii Mechnicznej UTP w Bydgoszczy. Obecnie - Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacyjności - Centrum Transferu Technologii UTP. Prywatnie zapalony żeglarz i narciarz.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...